top of page

Pierwsze zakupy muzyczne czas zacząć - wybieramy gitarę i ukulele na początek!Gitary klasyczne


4/4 - taki rozmiar przeznaczony jest dla dzieci od 11 r.ż., młodzieży oraz dorosłych


Budżet 450-900zł


Polecane modele:


Admira Sara

Fender ESC 110

Yamaha C30 M

Yamaha C40

Yamaha C70

Ortega R55


3/4 - jeżeli nasze dziecko zaczyna przygodę z gitarą w wieku 6-10 lat to idealnym wyborem będzie właśnie ten rozmiar. Gitara taka będzie mniejsza niż 4/4, natomiast wygoda gry zdecydowanie wzrośnie.


Budżet 450-900zł


Polecane modele:


Admira Alba 3/4

Fender ESC 80 3/4

Ortega RSTC5M 3/4

Yamaha CS40 3/4

Admira Juanita 3/4

Admira Malaga 3/4


Gitary klasyczne leworęczne


Co jeśli moje dziecko jest leworęczne? W takim wypadku można poszukać gitary klasycznej przeznaczonej dla osób leworęcznych. Będzie ona wyglądała tak samo jak na prawą rękę, ale struny będą znajdowały się w odwrotnej kolejności. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem takiej gitary, to wystarczy kupić wersję praworęczną i przełożyć struny. Nie jest to nic trudnego!
Gitary elektryczne


Gitary elektryczne w tym zestawieniu są jedynie w rozmiarze 4/4. Oczywiście gitary 3/4 też są dostępne w sklepach, chociaż ich wybór jest znacznie mniejszy. Gitary elektryczne są produkowane w wersjach dla praworęcznych oraz leworęcznych osób. Przełożenie strun na niewiele się tu zda, gdyż gitary elektrycznej nie mają symetrycznej budowy.Budżet 450-1100zł


Polecane modele:


Aria STG-003

Jay Turser JT 300

SX Vintage ST 57

SX Vintage ST 62

Ibanez GRX40 MGN

Jay Turser JT 220

Squier Affinity Telecaster

Squier Affinity stratocaster

Yamaha Pacifica 112J


Wzmacniacz do gitary elektrycznej.


Wzmacniacz gitarowy jest niezbędnym elementem potrzebnym do grania na gitarze elektrycznej. Wybrane modele posiadają szereg dodatkowych funkcji tj. wyjście słuchawkowe, wbudowane efekty. Najważniejsze jest to, że brzmią bardzo dobrze i można na nich grać po cichu.


Budżet 300-700zł


Polecane modele:


Blackstar DEBUT 10E

Blackstar DEBUT 10E BG

Boss Katana Mini Line 6 Spider V 20 MKI

BLACKSTAR ID:CORE 10 V3...Ukulele sopranowe


W tym zestawieniu przedstawiamy popularne modele ukulele w rozmiarze sopranowym. Jest to najbardziej powszechny rozmiar ukulele przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych. Na rynku jest bardzo duży wybór takich instrumentów, ale najważniejsze jest to by ukulele było wykonane z drewna a nie z plastiku.


Budżet -130 - 500zł


Polecane modele:


Ever Play UK-21

Kala KA

Aria AU-1

Ever Play UK-50

Ortega RU5 SO
Pulpit na nuty


Korzystanie z pulpitu na nuty ma niebagatelny wpływ na postawę podczas gry. Od razu warto się w niego zaopatrzyć jeśli myślimy poważnie o nauce. Większość modeli jest składana więc nie zajmują wiele miejsca. Pulpit na nuty to wydatek 30-70zł. Większość z nich wygląda jak na tym obrazku:Są one jak najbardziej okej, ale często wymagają podłożenia czegoś pod spód, gdyż nuty potrafią prześwitywać w słoneczny dzień.


Dlatego taki statyw może być lepszy:


Podnóżek gitarowy


Podnóżek gitarowy pomaga nam w przyjęciu odpowiedniej postawy podczas grania na gitarze klasycznej lub elektrycznej. Nie musisz go kupować jeśli grasz na ukulele. W domu możesz go łatwo zastąpić stosem książek. Cenowo podnóżki kształtują się w okolicach 30-60zł. Te droższe będą lepiej wykonane.


U nas w szkole używamy modelu Hercules FS 100 B. Jest on bardzo stabilny i dość masywny.Kostki gitarowe


Wybór kostek gitarowych jest ogromny. Mogą mieć różną grubość, kształt i materiał. Proponujemy zakup kostek gitarowych o standardowym, najpopularniejszym kształcie, który sprawdzi się na początku naszej muzycznej przygody. Kostki gitarowe są niezbędnym elementem wyposażenia kiedy gramy na gitarze elektrycznej. Do gitary klasycznej też warto mieć pare sztuk! Postaraj się od razu kupić kostki o różnej grubość.


Budżet - ok. 2zł/szt


Polecane modele:


Dunlop 418R 0.50

Dunlop 418R 0.60

Dunlop 418R 0.73

Dunlop 418R 0.88


Kapodaster


Kapodaster jest urządzeniem służącym do skrócenia czynnej długości strun i umożliwia granie piosenek w różnych tonacjach. Jeśli posiadamy gitarę klasyczną to kupmy kapodaster przeznaczony właśnie do tego typu gitary, a jeśli elektryczną - kapodaster do gitary elektrycznej.

Do ukulele używa się mniejszych kapodasterów.


Budżet - 20-40złPokrowiec


Nie oszczędzajmy na porządnym pokrowcu do gitary i ukulele. Polska pogoda często jest dość niebezpieczna dla drewna z którego zrobione są nasze instrumenty. Najlepiej wybrać model który wyposażony jest w miarę grubą gąbkę, a po drugie przeznaczony jest na dany rozmiar instrumentu.

Dodatkowo, warto poszukać pokrowca wyposażonego w kieszeń na nuty oraz szelki do wygodnego transportu.


Budżet - 50-120zł

bottom of page